Μπρεστ – Νις 0-3 : Δίκαιο αλλά κολακευτικό

Το πρώτο ημίχρονο είχε δύο κομμάτια. Το πρώτο τέταρτο ανήκε στην Νις η οποία προηγήθηκε με τον Ντόλμπεργκ (13′).

Από το 15ο λεπτό και μετά η Μπρεστ έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και βοηθήθηκε ακόμη περισσότερο από την αποβολή του Σνάιντερλεν για τους φιλοξενούμενους (20′).

Ο Μπενίτες ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με πέντε αποκρούσεις και κράτησε το μηδέν ενώ στην αντεπίθεση ο Γκουιρί έχασε τετ-α-τετ και μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 (45+). Ανοιχτό ματς.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν. Ο Μπενίτες άντεξε.

Την πρώτη φορά που πέρασε το κέντρο η Νις σκόραρε με τον Ντελόρ (79′) και την δεύτερη σημείωσε το τελικό 0-3 στις καθυστερήσεις με τον Γκουιρί.

Μπρεστ (4/4/2) : Μπίζοτ – Πιέρ-Γκαμπριέλ, Σαρντονέ, Έρελ, Ντουβέρν – Φεβρ, Λασν (76′ Καρντονά), Αγκουμέ, Ονορά (89′ Φοσοριέ) – Μουνιέ (89′ Μπατζί), Λε Ντουαρόν (76′ Σαΐντ)

Νις (4/4/2) : Μπενίτες – Λοτομπά, Τοντιμπό, Ντάντε, Ντανίλιουκ – Μπουνταουί (69′ Τουράμ), Σνάιντερλεν, Ροσάριο, Κλάιφερτ (69′ Κλοντ-Μορίς) – Γκουιρί, Ντόλμπεργκ (60′ Ντελόρ)