Μπράιτον – Λέστερ 5-2 : Βυθίζεται η Λέστερ (hls)

Θα μπορούσε να είναι χειρότερα

Το πρώτο ημίχρονο στο ΑΜΕΧ έληξε ισόπαλο 2-2 που είναι κολακευτικό για την Λέστερ. Προηγήθηκε μόλις στα 52 δευτερόλεπτα με τον Ιανάτσο αλλά μέσα σε δεκατέσσερα λεπτά οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς.

Με αυτογκόλ του Τόμας (10′) και τον Καϊσέδο (15′) το ματς γύρισε και θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο το σκορ καθώς η Λέστερ έκανε παιδικά λάθη στην άμυνα.

Τελικά το ημίχρονο έληξε 2-2 καθώς μετά από φοβερή ασίστ του Τίλεμανς ο Ντάκα σε τετ-α-τετ ισοφάρισε (33′).

ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Έγινε χειρότερα

Με

την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου η Μπράιτον βγήκε στην επίθεση, ήταν η καλύτερη ομάδα και το απέδειξε.

Πέτυχε άλλα τρία γκολ με τον Τροσάρ (64′) και με τον ΜακΆλιστερ (71′, 90+7) ενώ ο Γουόρντ με τρεις επεμβάσεις κράτησε το σκορ χαμηλά.

Η Λέστερ παραμένει χωρίς νίκη και ουραγός στην βαθμολογία με τον Μπρένταν Ρότζερς να βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Μπράιτον (3/5/2) : Σάντσεθ – Φέλτμαν, Ντάνκ, Γουέμπστερ – Μαρτς (90+3 Λάμτεϊ), Καϊσέδο (90+3 Γκίλμορ), Γκρος, ΜακΆλιστερ, Τροσάρ (89′ Εστουπινιάν) – Μουέπου (84′ Γιούνταβ), Γουέλμπεκ

Λέστερ (4/4/2) : Γουόρντ – Τζάστιν, Εντιντί, Έβανς, Τόμας – Μάντισον, Σουμαρέ (72′ Ντούσμπερι-Χολ), Τίλεμανς (72′ Αμάρτεϊ), Μπαρνς (46′ Καστάνιε) – Ντάκα, Ιανάτσο (72′ Βάρντι)