Μπολόνια-Ελλάς Βερόνα 1-0: «Ανάσανε» βαθμολογικά η Μπολόνια

Μπολόνια-Ελλάς Βερόνα 1-0: «Ανάσανε» βαθμολογικά η Μπολόνιαantoniamath11Σάβ, 01/16/2021 - 18:04

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι στο «Ρενάτο Νταλάρα» νίκησε 1-0 την Ελλάς Βερόνα, μία ομάδα που είχε μόλις μία εκτός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα. To πρώτο ημίχρονο είχε πολύ καλό ρυθμό, αλλά λίγες φάσεις.

Η Μπολόνια ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο παιχνίδι, όταν στο 17΄ο Ορσολίνι νικήθηκε στο πλασέ που επιχείρησε από τον Σιλβέστρι, αλλά μπήκε στη φάση ο Σοριάνο ο οποίος ανατράπηκε από τον Ιταλό τερματοφύλακα.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ορσολίνι που

ευστόχησε, πετυχαίνοντας το τρίτο του γκολ στη σεζόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ακόμη καλύτερο με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες, καμμία όμως δεν σκόραρε και οι «ροσομπλού» πήραν την πολύτιμη νίκη, που της επιτρέπει να αναπνεύσει βαθμολογικά.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Bologna - Ποδόσφαιρο Hellas Verona - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Bologna FC ΙΤΑΛΙΑ Επιτέλους νίκη για την Μπολόνια που πήρε το τρίποντο μετά από 8 αγώνες και τα τέλη Νοεμβρίου. Article publish on Σάβ, 01/16/2021 - 18:04 Article hide updated date On Article is longform Off