Μπλέιζερς: Έκαναν το «4 στα 4»

Ο Τζέιμς Χάρντεν, σημείωσε 29 πόντους, μοίρασε 11 ασίστ και μάζεψε εννέα ριμπάουντ, οδηγώντας τους «οικοδεσπότες» 76ερς στην πρώτη τους νίκη στη, σεζόν, με 120-106 επί των Ιντιάνα Πέισερς. Πολύ καλή απόδοση, είχαν για τους γηπεδούχους, ο Τζόελ Εμπίιντ, με 26 πόντους και τρεις «τάπες», αλλά και ο Τομπίας Χάρις με 18 πόντους. Κορυφαίοι των Πέϊσερς, ήταν ο Τάιρις Χάλιμπερτον με 19 πόντους και 10 ασίστ και ο Μπάντι Χιλντ με 18 πόντους, ενώ ο Τζέιλεν Σμιθ συνέβαλε επίσης με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Μπένεντικτ Ματούριν είχε επίσης 17 πόντους.

Παράλληλα, ο Ντάμιαν Λίλαρντ με 31

πόντους, οκτώ ασίστ και έξι ριμπάουντ και ο Ανφερνες Σίμονς με 29 πόντους (σ.σ. 22 στο τρίτο δεκάλεπτο), ήταν οι πρωταγωνιστές στην νίκη του Πόρτλαντ επί του Ντένβερ με 135-110. Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι Μπλέϊζερς, έχουν αρχίσει την σεζόν με τέσσερις διαδοχικές νίκες, κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά μετά την περίοδο 1999-2000. Ο Ααρον Γκόρντον, σημείωσε 26 πόντους με 12 στα 16 σουτ, για τους Νάγκετς, ενώ ο Μάικλ Πόρτερ Τζούνιορ, πέτυχε 18 πόντους και ο Μπόουνς Χάιλαντ 15.

Ακόμη, ο ΝτεΜαρ ΝτεΡοζάν σημείωσε 25 πόντους, ο Αγιο Ντοσούμνου 22 και ο Νίκολα Βούτσεβιτς πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 23 ριμπάουντ, στην νίκη των Σικάγο Μπουλς επί των Σέλτικς με 120-102.