"Ατσαλάκωτη" Κηφισιά στην Κρήτη

"Ατσαλάκωτη" Κηφισιά στην Κρήτη ageorgiΣάβ, 01/16/2021 - 19:19

Την πρώτη της νίκη με καθαρό τρίποντο μετά από 2 ήττες χωρίς πόντο, πανηγύρισε στο Ηράκλειο της Κρήτης η Κηφισιά.

Η ομάδα του Ζαλμά με περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα (Ζουπάνι 20π., Κοτσάκης 15π.), εξαιρετικό μοίρασμα απο τον Νικολάκη και υπεροχή στο μπλοκ

(13-5),  νίκησε 3-0 σετ (25-19, 27-25, 25-18) τον ΟΦΗ που έμεινε χωρίς κατάκτηση σετ για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Οι Κρητικοί είχαν μοναδική αξιόπιστη επιθετική τον Γερμανό Μαρκς (19π.). Σημείο κλειδί του ματς το τέλος του δεύτερου σετ με τον Ρουμελιωτάκη να χάνει 2 συνεχόμενες επιθέσεις.

Στο τρίτο σετ στο 18-18 η Κηφισιά πάτησε ...γκάζι με μπροστάρη τον Κοτσάκη που πήρε 5 συνεχόμενους πόντους από επίθεση και μπλοκ. Το παιχνίδι παρακολούθησε ο Υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης.

Οι πόντοι του Ο.Φ.Η. προήλθαν από 3 άσσους, 35 επιθέσεις, 5 μπλοκ και 22 λάθη αντιπάλων και του Α.Ο.Π.Κηφισιάς προήλθαν από  άσσους, 44 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων.
Ο.Φ.Η. (Άκης Φλαούνας) Ντράγκο 4 (3/8 επ., 1 μπλοκ), Χαντ 8 (8/17 επ., 67% υπ. - 20% άριστες), Μαρκς 19 (16/34 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Ρουμελιωτάκης 6 (4/18 επ., 2 μπλοκ, 57% υπ. - 24% άριστες), Γαλλιώτος 2 (1/1 επ., 1 άσσος), Καρατζάς 3 (3/6 επ.) / Βελούδης (λ, 50% υπ. - 43% άριστες), Χαραλαμπίδης 1 (1 άσσος, 64% υπ. - 7% άριστες), Φραγκιαδάκης.

Α.Ο.Π. ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Ζαλμάς) Νικολάκης 4 (2 άσσοι, 2 μπλοκ), Ζουπάνι 20 (18/41 επ., 2 μπλοκ), Κωτσάκης 15 (10/20 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ, 67% υπ. - 33% άριστες), Μπάσης 3 (1/3 επ., 2 μπλοκ), Τσαμπερλέιν 9 (4/5 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Σπυριούνης 11 (11/18 επ., 70% υπ. - 10% άριστες) / Κοντοστάθης (λ, 64% υπ. - 43% άριστες), Μελλές.

ΕΛΛΑΔΑ - Volleyleague - ΒΟΛΕΙ ΟΦΗ - Βόλεϊ Α.Ο.Π Κηφισιάς - Βόλεϊ Off Off plolis Off Off ΒΟΛΕΙ ΕΛΛΑΔΑ Την πρώτη της νίκη με καθαρό τρίποντο μετά από 2 ήττες χωρίς πόντο, πανηγύρισε στο Ηράκλειο της Κρήτης η Κηφισιά. Article publish on Σάβ, 01/16/2021 - 19:19 Article hide updated date On Article is longform Off