Ατρόμητος στην Ελβετία

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 0-0 με την Ζυρίχη σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Κουρ της Ελβετίας.

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι ήταν πολύ καλύτερη από τους Ελβετούς, παρότι βρίσκεται πιο πίσω από πλευράς ετοιμότητας και της έλλειψε μόνο το γκολ.

Στο πρώτο 45λεπτο οι Περιστεριώτες είχαν μια κλασική ευκαιρία με τον Κουλούρη, ο οποίος δεν κατάφερε να την κάνει γκολ,
ενώ διαμαρτυρήθηκαν και για ανατροπή του Ενσικουλού μέσα στην περιοχή.

Η κυριαρχία της ομάδας του Κάναντι συνεχίστηκε και στην επανάληψη, παρά τις αλλαγές του Αυστριακού. Έτσι, ο Ατρόμητος δημιούργησε ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία με πρωταγωνιστή, αυτή τη φορά, τον Στρούγγη, ενώ φώναξε ξανά για πέναλτι σε ανατροπή του Μούγιακιτς, όμως και σε αυτή την περίπτωση ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Σάκιτς, Γιαννούλης, Χατζηισαίας, Ρισβάνης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Μπρούνο, Ενσικουλού, Βασιλακάκης, Κουλούρης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μέγιερι, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Νάτσος, Γαρουφαλιάς, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Μανούσος, Μούγιακιτς, Κωτσόπουλος