Αθλέτικ-Χετάφε 2-2: Χαμένη ευκαιρία της Χετάφε (highlights)

Η Μπιλμπάο ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο πήρε προβάδισμα στο σκορ με το σουτ του Γιούρι και το πρώτο του γκολ στο εφετινό πρωτάθλημα.

Δύο φορές ο Γουρουθέτα είχε καλές στιγμές και ευκαιρίες να σκοράρει, όμως η Μπιλμπάο δεν σκόραρε αν και ήταν επιθετική σε δεύτερη περίπτωση στο πρώτο μισό του αγώνα.

Έμεινε μάλιστα με παίκτη λιγότερο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σανθέτ να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνη προβολή στον Ρίκο.
Στο 51ο λεπτό ο Άλβαρες με κεφαλιά

σημείωσε το πρώτο εφετινό του γκολ και ισοφάρισε σε 1-1, όμως ο Ινιάκι Γουίλιαμς έδωσε και πάλι προβάδισμα στην Αθλέτικ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με δεύτερη κεφαλιά η Χετάφε σημείωσε γκολ ισοφάρισης στο 83ο λεπτό με σκόρερ τον Λατάσα. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν για ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω όμως δεν αξιοποίησαν το γεγονός στον βαθμό που θα ήθελαν.

Αθλέτικ-Χετάφε 2-2, Χαμένη, Χετάφε,athletik-chetafe 2-2, chameni, chetafe