PSV-Go Ahead Eagles 3-0: Συνεχίζει με το απόλυτο (hls)

Την 15η συνεχόμενη νίκη της σε πρωτάθλημα και κύπελλο Ολλανδίας σημείωσε η PSV Αϊντχόφεν κόντρα στους Go Ahean Eagles, καθώς επικράτησε 3-0 σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο Λουκ ντε Γιονγκ στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Τέζε για να σκοράρει για 5η φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 1-0, όμως σε πέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος η Αϊντχόφεν “καθάρισε” το ματς. Στο 49′ από σέντρα του αριστερού μπακ, Φαν Άανχολτ ο Τιλ από κοντά έκανε το 2-0 και στο 53′, από νέα σέντρα του Τέζε, ο Ντε Γιονγκ σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι.

Ο Τιλ είχε δοκάρι στο 60′ με την Αϊντχόφεν να μην μπορεί να φτάσει σε τέταρτο γκολ, κάτι που θα σήμαινε και την τέταρτη συνεχόμενη νίκη με σκορ 4-0.

Για την ομάδα του Ρενέ Χάκε αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από 4 παιχνίδια.

PSV-Go Ahead Eagles 3-0, Συνεχίζει,PSV-Go Ahead Eagles 3-0, synechizei