Άστον Βίλα-Έβερτον 4-0: Αντίδραση με θρίαμβο (highlights)

Η Άστον Βίλα ήταν εξαιρετική στο «Βίλα Παρκ», κυριαρχώντας πλήρως στον αγωνιστικό χώρο. Μόλις στο 18′ ο ΜακΓκίν εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Μπέιλι για να γράψει το 1-0, με τον Ντάγκλας Λουίζ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του έξι λεπτά αργότερα από τα 11 μέτρα (2-0).

Στο 51′ ο Μπέιλι έβαλε και γκολ, μετά την ασίστ του στο πρώτο τέρμα (3-0) για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο ο Τζον Ντουράν στο 75′, ένα λεπτό αφότου αντικατέστησε τον Γουότκινς. Ο 19χρόνος από το Εκουαδόρ πανηγύρισε το πρώτο του γκολ

στη Premier League σε 13 εμφανίσεις με την φανέλα της Βίλα.

Η Έβερτον είχε λιγοστές καλές στιγμές στο ματς και αρχίζει την σεζόν με 0/2, αφού στη πρεμιέρα είχε ηττηθεί εντός έδρας από την Φούλαμ με 0-1. Επόμενος αντίπαλος για τα «ζαχαρωτά» η Γουλβς (26/08, 17:00, Novasports).

Στον αντίπερα, η Άστον Βίλα πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα πανηγυρικά και θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη Κυριακή (27/08, 16:00, Novasports) την Μπέρνλι εκτός έδρας. Μεσολαβεί το παιχνίδι για τα προκριματικά του Europa Conference League με την Χιμπέρνιαν στη Σκωτία (23/08).

Άστον Βίλα: Μαρτίνες, Ντιν, Κας, Κονσά, Τόρες, ΜακΓκίν, Καμαρά, Λουίζ (63’ Τίλεμανς), Μπέιλι (63’ Κάρλος), Ντιαμπί (64’ Κοουτίνιο, 85’ Άρτσερ), Γουότκινς (74’ Ντουράν)

Έβερτον: Πίκφορντ, Γιανγκ, Πάτερσον, Κιν, Ταρκόβσκι, Πάτερσον, Γκέιγ (46’ Ντόμπιν), Ντουκουρέ (90+8′ Ονιανγκο), Γκάρνερ, Ονάνα, Ιβόμπι (50’ Μοπέ), Κάλβερτ Λιούιν (38’ Ντανζουμά)

Άστον Βίλα-Έβερτον 4-0, Αντίδραση,aston vila-everton 4-0, antidrasi