Ασταμάτητη η «αρμάδα» του Κλοπ!

Η Λίβερπουλ είχε εύκολο έργο κόντρα στην Σπαρτάκ Μόσχας, την οποία κέρδισε 7-0 και προκρίθηκε ως πρώτη από τον πέμπτο όμιλο.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ «καθάρισε» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με πέναλτι του Κοουτίνιο που κέρδισε ο Σαλάχ ενώ το 2-0 ήρθε έντεκα λεπτά αργότερα και πάλι από τον Βραζιλιάνο.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο οι «κόκκινοι» έφτασαν στο 3-0 με τον Φιρμίνο να σκοράρει στο 19ο λεπτό ενώ στην επανάληψη η «αρμάδα» του Κλοπ δεν άφησε το πόδι απ’
το γκάζι.

Στο 48ο λεπτό ο Μανέ πέτυχε το 4-0 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κοουτίνιο έκανε χατ τρικ σκοράροντας για το 5-0. Το 6-0 διαμόρφωσε στο 76ο λεπτό ο Μανέ ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σαλάχ σκόραρε για το 7-0.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 12 βαθμούς και προκρίθηκαν ως πρώτοι στην επόμενη φάση της διοργάνωσης ενώ η Σπαρτάκ Μόσχας θα συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ.