Αρμενία-Κροατία 0-1: Μπορούσε και περισσότερα γκολ…

Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Ζλάτκο Ντάλιτς, έπιασε στην πρώτη θέση την τουρκία στους 10 βαθμούς, έχοντας και ματς λιγότερο. Η Κροατία είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού καθ΄όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, πέτυχε γρήγορα το γκολ, μόλις στο 13ο λεπτό με τον Κράμαριτς και είχε ακόμη δύο καλές στιγμές με τον πέτκοβιτς στο 8ο λεπτό και τον Πέρισιτς στις καθυστερήσεις. Η Αρμενία στάθηκα καλά ανασταλτικά, αλλά δεν μπόρεεσε να φανεί απειλητική για τον Λιβάκοβιτς με εξαίρεση τη φάση του 17ου λεπτού, όταν ο τερματοφύλακας της Φενερμπαχτσέ, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Σπερτσιάν.

Το δεύτερο 45λεπτο ήταν ένας μονόλογος για την Κροατία, με τον Καντσάρεβιτς να κάνει κάποιες εξαιρετικές επεμβάσεις, κρατώντας την ομάδα του μέσα στο παιχνίδι, αλλά μεσοεπιθετικά οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν καθόλου και έτσι έστω και με το ισχνί 1-0 η Κροατία, πέτυχε τον στόχο της.