Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ 1-1: Κανείς από τους δύο χαρούμενος

Η Άιντραχτ πήρε προβάδισμα στο σκορ αξιοποιώντας το ανοιχτό γήπεδο και με τον Καμάντα να ανοίγει το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης αξιοποιώντας ουσιαστικά την πρώτη ευκαιρία της ομάδας του.

Επτά λεπτά αργότερα ο Λίντστρεμ σημάδεψε το δοκάρι χάνοντας την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Στο 38′ ο Γκρέγκοριτς αιφνιδίασε από πλάγια θέση τον 20χρονο Ράμαϊ που έκανε ντεμπούτο καριέρας κάτω από τα δοκάρια της Άιντραχτ διαμορφώνοντας το 1-1.

Καλύτερη στιγμή της Άιντραχτ στην επανάληψη με την κεφαλιά του Καμάντα άουτ, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο

τετ-α-τετ με τον Νιντερλέχνερ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ¨Αουγκσμπουργκο προσπέρασε τη Στουτγάρδη και είναι στο +1 από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Άιντραχτ έφτασε τους 28 βαθμούς και ισοβαθμεί με Λειψία και Κολωνία σε απόσταση αναπνοής από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο.