Αντβέρπ-Μπριζ 0-2: «Μίλησε» η παράδοση, στην κορυφή η Μπριζ (hls)

Αντβέρπ-Μπριζ 0-2: «Μίλησε» η παράδοση, στην κορυφή η Μπριζ (hls)antoniamath11Κυρ, 12/13/2020 - 17:06

Στο Στάδιο «Μπουσουίλ» της Αμβέρσας, τα πάντα κρίθηκαν πολύ νωρίς στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής στο βελγικό πρωτάθλημα. Πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά αγώνα ο Ντιατά, μετά την ασίστ του Λανγκ, από δύσκολη θέση πλάγια μέσα από την περιοχή κατάφερε να σκοράρει για το 0-1.

Στο 13΄η Κυπελλούχος Βελγίου Αντβέρπ, είχε δοκάρι και τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γάλλος Ζερεμί Ζελέ. Από κει και πέρα η πρωταθλήτρια Βελγίου

έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο, έχασε αρκετές ευκαιρίες για ένα μεγαλύτερο σκορ, πετυχαίνοντας μόνο ένα στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου με τον Ριτζ.

Η Μπριζ πήρε λοιπόν μία εύκολη νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που του έχει πάρει τον «αέρα». Η μοναδική νίκη της Αντβέρπ επί της Μπριζ στα τελευταία 19 ματς είναι το περυσινό 2-1. Η Μπριζ έχει 14 νίκες και 4 ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Επίσης για πρώτη φορά από το διάστημα Μαρτίου-Απριλίου 2016, η ομάδα του Κλεμάν, κράτησε ανέπαφη την εστία της σε 4 συνεχόμενα ματς πρωταθλήματος.

ΒΕΛΓΙΟ - Pro League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge ΒΕΛΓΙΟ Αντβέρπ-Μπριζ: 0-2 (hls) Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 12/13/2020 - 17:09 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_ANTWERP_BRUGGE_131220.mp4 ΒΕΛΓΙΟ - Pro League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΒΕΛΓΙΟ Οι καλύτερες στιγμές από τη νίκη της Μπριζ με 2-0 επί της Αντβέρπ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Club Brugge Club Brugge - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στο Στάδιο «Μπουσουίλ» της Αμβέρσας, τα πάντα κρίθηκαν πολύ νωρίς στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής στο βελγικό πρωτάθλημα. Article publish on Κυρ, 12/13/2020 - 17:06 Article hide updated date On Article is longform Off