Άντεξε η Ουντινέζε στο Μαπέϊ (video)

Η Ουντινέζε μετά τη νίκη της επί της Ρόμα, με κορυφαίο τον τερματοφύλακά της Χουάν Μούσο, κατάφερε να πάρει πόντο και στο Μαπέϊ μένοντας στο 0-0 απέναντι στην Σασουόλο.

Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν καλύτεροι, είχαν την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πίεσαν, αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ.

Κι ένα που σημείωσαν με τον Ντάνκαν στο 21ο λεπτό σωστά ακυρώθηκε με την χρήση του VAR, ως οφσάιντ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σασουόλο είχε δύο καλές στιγμές με σουτ του Ντάνκαν
στο 20’ που έβγαλε σε κόρνερ ο Μούσο και μια κεφαλιά στο 28’ του Μάρλον που πέρασε λίγο άουτ.

Η Ουντινέζε δεν απείλησε στο ελάχιστο στο πρώτο μέρος ενώ είχε την πρώτη καλή της στιγμή στο 83 με σουτ του Μαντραγκόρα που έβγαλε σε κόρνερ ο Κονσίλι.

Η Σασουόλο στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε, κέρδισε κόρνερ, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο γκολ, έχοντας ένα καλό σουτ του Μάτρι στο 81' που έβγαλε σε κόρνερ ο Μούσο.