Άνετη νίκη για ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ, μετά την ήττα από την Βαλένθια για την Ευρωλίγκα, ξέσπασε στην Τσμόκι Μίνσκ, την οποία νίκησε 93-83 για την 15η αγωνιστική της VTB League.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 13-2. Στο Μίνσκ, η ΤΣΣΚΑ μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκλεισε την πρώτη περίοδο με 32-18. Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την αναμέτρηση στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως δεν μπόρεσαν να μειώσουν την διαφορά, με το ημίχρονο να τελειώνει 50-37 για τους Μοσχοβίτες. Ο ρυθμός του αγώνα, έπεσε στο δεύτερο μέρος, η Τσμόκι Μινσκ προσπάθησε να επιστρέψει στην διεκδίκηση της νίκης, αλλά το κατάφερε μόλις στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όταν η νίκη είχε κριθεί. Ο Νάντο Ντε Κολό είχε 15 πόντους για την ΤΣΣΚΑ και άλλους 13 πρόσθεσε ο Σεμέν Αντόνοφ. Για την ομάδα του Μίνσκ, που πλέον μετράει 5 νίκες σε 15 αγώνες, ο Σάντλερ είχε 23 πόντους.