Ανάσανε η Γιουνάιτεντ, νίκη και για Άρσεναλ

Επιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που μετά από καιρό είχε ένα εύκολο απόγευμα στο "Ολντ Τράφορντ", επικρατώντας 4-1 της Φούλαμ. Νίκη και για την Άρσεναλ επί της Χάντερσφιλντ (1-0).

Γιάνγκ (13'), Μάτα (28') και Λουκάκου (42') έβαλαν μπροστά με 3-0 την ομάδα του Μουρίνιο, για να μειώσει ο Καμαρά στο 67ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η αποβολή του Αντρέ-Φρανκ στο αμέσως επόμενο λεπτό, απλά σιγούρεψε το τρίποντο της Γιουνάιτεντ, που "έκλεισε" το σκορ στο 82' με τον Ράσφορντ για το 4-1.

Νίκη και τρίτη θέση για
Άρσεναλ, που χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 83' για να δει τον Τορέιρα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Χάντερσφιλντ, γράφοντας το τελικό 1-0.

Στα άλλα ματς, τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Γουέστ Χαμ που πήρε το εντός έδρας ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας με 3-2, νίκες στην ουρά για Κάρντιφ και Μπέρνλι, απέναντι σε Σαουθάμπτον (1-0) και Μπράιτον (1-0) αντίστοιχα,