Ακόμα δεν σώθηκε ο Τούντορ κι η Ουντινέζε (video)

Ουντινέζε και Σασουόλο διασταύρωσαν τα ξίφη τους στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Serie A και αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Σε καλύτερη μορα η ομάδα του Ντε Τσέρμπι που έφτασε τους 38 βαθμούς, την ώρα που η ομάδα του Τούντορ στους 33 χρειάζεται ακόμα βαθμούς για να εξασφαλίσει την παραμονή της.

Πιο σοβαρή και συγκεντρωμένη η Σασουόλο στο πρώτο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε το άγχος της Ουντινέζε και το λάθος του Εκόνγκ στο 31' για να κάνει το 1-0 με τον Σένσι μετά από έξοχη συνεργασία με τον Μπογκά.

Στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ η Σασουόλο έλεγχε το ματς, δημιουργήθηκαν κάποιες καλές στιγμές εκατέρωθεν για να έρθει το γκολ της ισοφάρισης στο 80' με τον Οκάκα (αν και φαίνεται πως τελευταίος ακουμπά μπάλα ο Λιρόλα για να τη στείλει στα δίχτυα της ομάδας του) ύστερα από κόρνερ του Ντεπόλ και σύγχυση στην άμυνα των νεροβέρντι.