Αιγάλεω-Αστέρας Βλαχιώτης 1-0: Με Τσιλιγκίρη πήρε το τρίποντο

Tο Αιγάλεω ήταν καλύτερο στο πρώτο μέρος του αγώνα με τον Αστέρα Βλαχιώτη και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε από τον Τσιλιγκίρη στο 29ο λεπτό.

Ο Αστέρας Βλαχιώτης πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά η προσπάθεια των φιλοξενούμενων ήταν μάταιη. Τελικά το τρίποντο πήρε η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη, έφτασε τους 24, ενώ ο σύλλογος από τη Λακωνία έμεινε στους επτά. Την επόμενη αγωνιστική οι γηπεδούχοι θα ταξιδέψουν στη Ρόδο για την αναμέτρηση με τον Διαγόρα (6/2, 15:00), στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής

για τη Super League 2, ενώ ο Αστέρας Βλαχιώτης θα φιλοξενήσει τον Ηρόδοτο την ίδια ώρα και μέρα.

Οι συνθέσεις:

ΑΙΓΑΛΕΩ (Α. Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Παπουτσιγιαννόπουλος, Βλάχος, Παπανικόλας, Πιαστόπουλος (71′ Καλύβας), Λάσκαρης, Αρναρέλλης, Τριμμάτης (84′ Βουκελάτος), Τσιλιγκίρης (79′ Σταματάκης), Δημητριάδης (71′ Χοτζάλλι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Κ. Βελιτζέλος):Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος (84′ Ρόδης), Άλβαρεζ, Λάμτσε, Μαϊσουράτζε, Λεωνιδόπουλος (75′ Μεταξάς), Παπουλής (45′ Άντο), Τσίπρας (81’Μπουσμπίμπα), Σοκολάροβ, Φλένσμποργκ (75′ Αμπανκά).

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου), Κοττωρός (Δωδ/νήσου)