"Αυτοκτόνησε" η Μπασκόνια! (video)

Η Μπασκόνια μπορεί να ήταν μπροστά στο σκορ για 33-34 λεπτά αλλά στο τέλος έχασε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 82-78 και πλέον τα πράγματα είναι αρκετά δύσκολα για τους Βάσκους.

Οι Ισπανοί ήταν ανώτεροι στα τρία τέταρτα της αναμέτρησης όμως στο τέλος μίλησαν οι προσωπικότητες για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, η οποία κατάφερε να πετύχει 27 πόντους στην τελευταία περίοδο και να πάρει τη νίκη.

Κορυφαίοι για τους Μοσχοβίτες ήταν οι Κλάιμπερν και Χίγκινς με τον πρώτο να πετυχαίνει 16 και τον δεύτερο 14 πόντους.

Στην αντίπερα όχθη, οι Χουέρτας, Πουαριέ και Σιλντς προσπάθησαν να δώσουν στην ομάδα τους τη νίκη με τον πρώτο να σκοράρει 17 και τους άλλους δύο από 12 πόντους αλλά δεν μπόρεσαν να γλυτώσουν την ομάδα τους από την ήττα.