ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Η μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του ΠΑΟ με 1-4 (vid)

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Η μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του ΠΑΟ με 1-4 (vid)npiliosΣάβ, 12/05/2020 - 15:37

Οι πράσινοι έχοντας τον Βίκτορ Μουνιόθ στον πάγκο τους έφτασαν στον θρίαμβο με 1-4, επί της Ένωσης, του Λορέντσο Σέρα Φερέρ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2, στα πρώτα 8 λεπτά, με τον Γιάννη Γκούμα και τον Σωτήρη Νίνη και τριπλασίασαν τα τέρματά τους, πριν από το ημίωρο, με θαυμάσιο γκολ του Δημήτρη

Σαλπιγγίδη.

Το «τριφύλλι», καταφανώς ανώτερο σε απόδοση είχε κι άλλες ευκαιρίες να παραβιάσει την εστία του Στέφανο Σορεντίνο και τελικά έφτασε στο τέταρτο γκολ, από πανέμορφη προσπάθεια του Αντρέας Ίβανσιτς.

Η ΑΕΚ το μόνο που κατάφερε ήταν να σημειώσει το γκολ της τιμής στο 89ο λεπτό με τον Παντελή Καπετάνο.

Με 3 γκολ διαφορά έχει επικρατήσει ο Παναθηναϊκός και στις 3 Μαΐου 1987.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ-Παναθηναϊκός ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Η μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του ΠΑΟ με 1-4 Submitted by npilios on Σάβ, 12/05/2020 - 11:34 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/megaliteri_niki_pao.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 18 Φεβρουαρίου 2007 γράφτηκε ιστορία, καθώς ο Παναθηναϊκός έφτασε στη μεγαλύτερη εκτός έδρας επικράτησή του επί της ΑΕΚ, φιλοδωρώντας την με τέσσερα γκολ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 18 Φεβρουαρίου 2007 γράφτηκε ιστορία, καθώς ο Παναθηναϊκός έφτασε στη μεγαλύτερη εκτός έδρας επικράτησή του επί της ΑΕΚ, φιλοδωρώντας την με τέσσερα γκολ. Article publish on Σάβ, 12/05/2020 - 15:37 Article hide updated date On Article is longform Off