ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Όταν ο Μανωλάς σκόραρε απέναντι στον Ολυμπιακό (vid)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός: Όταν ο Μανωλάς σκόραρε απέναντι στον Ολυμπιακό (vid)ageorgiΚυρ, 04/04/2021 - 17:33

Την περίοδο 2009-10 ΑΕΚ και Ολυμπιακός συναντήθηκαν και την τελευταία αγωνιστική των playoff με τις δύο ομάδες να θέλουν να πάρουν το καλό εισιτήριο του Europa League

που θα εξασφάλιζε δύο εβδομάδες παραπάνω ξεκούρασης το καλοκαίρι.

Αυτό ήταν και το τελευταίο ματς του Σωκράτη Κόκκαλη στην ηγεσία του Ολυμπιακού. Σε αυτό το ματς ο Κώστας Μανωλάς πέτυχε το πρώτο γκολ της καριέρας του με τη φανέλα της ΑΕΚ. Το έκανε σε εκείμο το παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ, με τον Γιάννη Παπαδόπουλο να ισοφαρίζει άμεσα.

Ο Ίσμαελ Μπλάνκο όμως με γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 2-1 χαρίζοντας στην ΑΕΚ τη νίκη και το καλό ευρωπαϊκό εισιτήριο, αφήνοντας τον  Ολυμπιακό τελευταίο στη μίνι διαδικασία.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ - Ολυμπιακός ΑΕΚ ΕΛΛΑΔΑ Πίσω στη σεζόν 2009-10 ο νεαρός Κώστας Μανωλάς πέτύχαινε το πρώτο γκολ της καριέρας του με τη φανέλα της ΑΕΚ απέναντι στον Ολυμπιακό. Θυμηθείτε το. Article publish on Κυρ, 04/04/2021 - 17:33 Article hide updated date On Article is longform Off