Tότεναμ-Μπέρνλι 2-1: Υποβιβάστηκε η Μπέρνλι (highlights)

Η Μπέρνλι προηγήθηκε με τον Λάρσεν στο 25ο λεπτό και ενώ νωρίτερα είχε προειδοποιήσει με τον Βιτίνιο και εντυπωσιακή επέμβαση του Βικάριο στο 5′.

Η Τότεναμ αντέδρασε, βελτιώθηκε σημαντικά μετά τα μισά του πρώτου μέρους και έφτασε σε γκολ ισοφάρισης με τον Πόρο να συνεργάζεται εξαιρετικά με τον Τζόνσον, να μπαίνει στην περιοχή και να εκτελεί ιδανικά τον τερματοφύλακα Μούριτς ισοφαρίζοντας για την ομάδα του Ποστέκογλου.

Ο Οντομπέρ απείλησε στο 57′ και ο Εστέβ δύο λεπτά αργότερα σε καλό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων στο δεύτερο ημίχρονο. Η πρώτη καλή στιγμή της Τότεναμ στην επανάληψη ήρθε στο 71ο λεπτό με σουτ του Πόρο που έφυγε άουτ.

Με υπέροχο γκολ του Φαν Ντε Φεν η Τότεναμ σημείωσε το 2-1 στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ρομέρο απείλησε με κεφαλιά στο 85′ με τον Μούριτς να επεμβαίνει εντυπωσιακά.

Tότεναμ-Μπέρνλι 2-1, Υποβιβάστηκε, Μπέρνλι,Totenam-bernli 2-1, ypovivastike, bernli