Super League 2: Η εικόνα της 9ης αγωνιστικής

Η κεφαλιά-γκολ του Συρεγγέλα (63΄) διαμόρφωσε τις αποστάσεις στο σκορ (1-0) ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και τον Θεσπρωτό, επιτρέποντας στους οικοδεσπότες να σκαρφαλώσουν στην προτελευταία θέση του πίνακα, «σπρώχνοντας» στην τελευταία τους αντιπάλους τους.

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός Β’ 2-2: «Όρθιοι» στις καθυστερήσεις οι «πράσινοι»

«Σκόνταψε» (1-1) ο Διαγόρας, που βρέθηκε μπροστά στο σκορ (65′) με τον Καραμάνη, αλλά

ο Αλμωπός κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στην έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Έππα στο 88′.

ΡΕΠΟ: Νίκη Βόλου

Με νίκες ξεκίνησε την πορεία του ο Απόλλων Σμύρνης και η Athens Kallithea στον Β’ όμιλο της Super League 2 οι οποίες ξεπέρασαν τα εμπόδια της Ηλιούπολης και των Χανίων αντίστοιχα και παρέμειναν κοντά στην Κηφισιά, της οποίας ο αγώνας με τον Ηρόδοτο διακόπηκε στο 42′, καθώς οι Κρητικοί έμειναν με έξι διαθέσιμους παίκτες.

ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Β΄2-0: Υψηλές πτήσεις για τους Κρητικούς

Η Καλαμάτα έχασε και άλλο έδαφος από την κορυφή, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με το Αιγάλεω στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου προηγήθηκε στο 64ο λεπτό με τον Ρόβα και το “Σίτι” απάντησε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιλιγγίρη.

Η Παναχαϊκή νίκησε την Προοδευτική 1-0 χωρίς τον Σούλη Παπαδόπουλο στον πάγκο. Ο Αλεξόπουλος με κεφαλιά στο 79ο λεπτό ήταν αυτός που χάρισε το τρίποντο για τους Αχαιούς.

Ηλιούπολη – Απόλλων Σμύρνης 1-2

Προοδευτική – Παναχαϊκή 0-1

Athens Kallithea FC – Χανιά 2-1