Serie A: Επαγγελματική νίκη για Γιουβέντους, ισορροπία στο Έμπολι-Βερόνα

Γιουβέντους-Σαλερνιτάνα 2-0

Η Γιουβέντους πλησίασε την πρώτη τριάδα της Serie A κερδίζοντας με 2-0 την Σαλερνιτάνα στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντούσαν Βλάχοβιτς, ο οποίος σέρβιρε το πρώτο γκολ στον Πάολο Ντιμπάλα μόλις στο 5ο λεπτό και στο 29ο λεπτό έγραψε το 2-0. Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο με τη «Μεγάλη Κυρία» να μην αγχώνεται σε κανένα σημείο του ματς και να φτάνει εύκολα στους τρεις

βαθμούς της νίκης.

Έμπολι-Βερόνα 1-1

Η Έμπολι μπήκε δυνατά στο χορτάρι και προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Ντι Φραντσέσκο, όμως στο δεύτερο μέρος οι ρόλοι αντιστράφηκαν και η Βερόνα ήταν αυτή που πατούσε με ευκολία πλέον στην αντίπαλη περιοχή. Στο 65ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι όμως ο Τζιοβάνι Σιμεόνε αστόχησε δις από τα 11 μέτρα (ο διαιτητής έδειξε επανάληψη). Τελικώς η Βερόνα κατάφερε να βρει το γκολ ισοφάρισης στο 71ο λεπτό με τον Ματέο Κανσελιέρι, ο οποίος τροφοδοτήθηκε ιδανικά από τον Νίκολο Καζάλε.

Serie A, Επαγγελματική, Γιουβέντους, Έμπολι-Βερόνα,Serie A, epangelmatiki, giouventous, eboli-verona