Serie A: Χωρίς γκολ στο Ολίμπικο, γεμάτη ισοπαλία στην Σπέτσια

Λάτσιο-Ουντινέζε 0-0

Λάτσιο και Ουντινέζε έμειναν στην λευκή ισοπαλία στο μεταξύ τους παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής της Serie A. Οι δύο ομάδες έφτιαξαν φάσεις, το παιχνίδι είχε ένταση (ενδεικτικό οι αρκετές κίτρινες κάρτες), όμως γκολ δεν μπήκε και έτσι αμφότερες δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν περεταίρω την κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος. Και οι δύο έχουν 21 βαθμούς και ισοβαθμούς στην 3η θέση, στο -2 από τη Νάπολι και στο -3 από την Αταλάντα.

Σπέτσια-Κρεμονέζε
2-2

Σπουδαίο παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις εκατέρωθεν στο «Αλμπέρτο Πίκο». Μόλις στο 2ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σίριελ Ντεσέρς, έπειτα από ασίστ του Λούκα Λοχοσβίλι (0-1). Η άπαντηση της Σπέτσια ήταν όμως άμεση και διπλή! Ο Εμπαλά Ενζόλα στο 19ο λεπτό και ο Εμίλ Χολμ τρία λεπτά αργότερα, έφεραν το πάνω κάτω γράφοντας το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Η Κρεμονέζε μπήκε όμως δυνατά και στο δεύτερο μέρος και στο 52ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια (2-2) με τον Τσαρλς Πίκελ να πιάνει μία καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Λεονάρντο Σερνικόλα. Το παιχνίδι είχε φάσεις και στη συνέχεια αλλά νικητήριο γκολ δεν βρήκε κανείς.