La Liga: Τα καλύτερα στιγμιότυπα της 22ης αγωνιστικής

La Liga: Τα καλύτερα στιγμιότυπα της 22ης αγωνιστικήςnpiliosΔευ, 02/08/2021 - 00:35

Την Δευτέρα (8/2) αγωνίζεται η πρωτοπόρος Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία υποδέχεται τη Θέλτα.

Τα αποτελέσματα της Κυριακής:

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Κάντιθ: 4-1

Μετά από 5 ματς χωρίς νίκη στο «Ανοέτα», η Ρεάλ Σοσιεδάδ επέστρεψε στις επιτυχίες.

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Βαλένθια: 1-1

Σ' ένα ματς που γρήγορα θα ξεχαστεί η Βαλένθια σημείωσε δύο γκολ αλλά περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας

Οσασούνα-Εϊμπάρ:

2-1

Σπουδαία επικράτηση για την Οσασούνα η οποία ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη και πήρε μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Μπέτις-Μπαρτσελόνα: 2-3

Δεν μπορεί χωρίς Μέσι, την έσωσε ο Τρινκάο. Ο Αργεντινός αστέρας μπήκε στο 57' και οδήγησε την ομάδα του στην ανατροπή, με τον νεαρό Πορτογάλο όμως να είναι αυτός που στο 87' της έδωσε τη νίκη, με το πρώτο του Μπλαουγκράνα γκολ.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Σεβίλη-Χετάφε: 3-0

Η Σεβίλλη τα βρήκε σκούρα απέναντι στην δυναμική Χετάφε και μετά από ένα δυνατό ματς με πολλή ένταση κατάφερε να επικρατήσει, μετά την κόκκινη των φιλοξενούμενων στο 54'.

Έλτσε-Βιγιαρεάλ: 2-2

Η Έλτσε δεν τα παράτησε και τελικά πήρε την ισοπαλία παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

Ουέσκα-Ρεάλ Μαδρίτης: 1-2

Αν και η Ρεάλ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, ο Ράφαελ Βαράν την οδήγησε με δύο γκολ στην ανατροπή.

Λεβάντε-Γρανάδα: 2-2

Με γκολ του Σολδάδο στις καθυστερήσεις, η Γρανάδα απέφυγε την ήττα από τη Λεβάντε.

Το αποτέλεσμα της Παρασκευής:

Αλαβές-Βαγιαδολίδ: 1-0

Τρεις πολύτιμους πόντους στην προσπάθεια της να παραμείνει στην Primera Division πήρε η Αλαβές που επικράτησε 1-0 της Βαγιαδολίδ

20. Ουέσκα 16

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Atletico Madrid - Ποδόσφαιρο Real Madrid - Ποδόσφαιρο Barcelona - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Atletico Madrid ΙΣΠΑΝΙΑ «Ίδρωσε» αλλά νίκησε η Ρεάλ Μαδρίτης το Σάββατο (6/2), ενώ η Μπαρτσελόνα απέδειξε για άλλη μια φορά ότι εξαρτάται από τον Λιονέλ Μέσι, στην εκτός έδρας επικράτηση με 3-2 στην έδρα της Μπέτις. Article publish on Δευ, 02/08/2021 - 00:35 Article hide updated date On Article is longform Off