FA CUP: Δύσκολα η Έβερτον στον 4ο γύρο (hls)

FA CUP: Δύσκολα η Έβερτον στον 4ο γύρο (hls)sdimolitΣάβ, 01/09/2021 - 17:45

Η Έβερτον προχώρησε στον 4ο γύρο του κυπέλου Αγγλίας μετά την νίκη της στη παράταση απέναντι στη Ρόδεραμ (2-1).

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι χρειάστηκε τον έξτρα χρόνο της παράτασης για να κάμψει την αντίσταση της Ρόδεραμ που αγωνίζεται στη Championship. Ο Τούρκος επιθετικός Τσενκ Τοσούν επέστρεψε με γκολ στην εντεκάδα δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 9ο λεπτό με το παρθενικό

του τέρμα στη σεζόν, όμως ο Αμερικανός Ολασούντε ισοφάρισε στο 56ο λεπτό και έστειλε το ματς στη παράταση (1-1). Στο ξεκίνημα του έξτρα χρόνου ο Ντουκουρέ βρήκε νωρίς δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (93', 2-1).

Ο Αντσελότι έδωσε φανέλα βασικού στον Χάμες Ροντρίγκες που ξεπέρασε τον τραυματισμό του όπως και στον Λούκας Ντίνιε που ξεκίνησε στο αριστερό άκρο της άμυνας.

ΑΓΓΛΙΑ - FA Cup - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Everton - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Everton ΑΓΓΛΙΑ Η Έβερτον προχώρησε στον 4ο γύρο του κυπέλου Αγγλίας μετά την νίκη της στη παράταση απέναντι στη Ρόδεραμ (2-1). Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 17:45 Article hide updated date On Article is longform Off