Σεβίλλη – Σοσιεδάδ 3-2: Απίθανο ματς, νίκη για τους Ανδαλουσιάνους

Σεβίλλη – Σοσιεδάδ 3-2: Απίθανο ματς, νίκη για τους ΑνδαλουσιάνουςtbairaktΣάβ, 01/09/2021 - 17:05

Σ’ ένα ματς με εκρηκτικό ξεκίνημα η Σεβίλλη νίκησε με 3-2 την Σοσιεδάδ στο «Σάντσεζ Πιθχουάν» για την 18η αγωνιστική της La Liga.

Το ξεκίνημα ήταν ότι καλύτερο για όσους αγαπούν το ποδόσφαιρο, μιας και σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε 12’ λεπτά.

Ο Γιουσέφ Εν-Νεσιρί κατάφερε να βάλει μπροστά τους γηπεδούχους μόλις στο τέταρτο

λεπτό της αναμέτρησης, γράφοντας το 1-0.

Στην αμέσως επόμενη φάση, με αυτογκόλ ο Ντιέγκο Κάρλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ισοφαρίζοντας άμεσα στο 5ο λεπτό για τη Σοσιεδάδ.

Στο 7ο λεπτό και πάλι ο Εν Νεσίρι έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Η Σοσιεδάδ ωστόσο απάντησε και πάλι άμεσα, με τον Ισάκ να εκμεταλλεύεται την τραγική αμυντική αντίδραση των γηπεδούχων και να ισοφαρίζει εκ νέου για τους Βάσκους.

Το ματς «καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο με το ξεκίνημα ο Εν Νεσίρι με το 3ο προσωπικό του γκολ γράφοντας το τελικό 3-2.

Η Σεβίλλη με αυτή τη νίκη έφτασε τους 30 πόντους φτάνοντας την Ρεάλ Σοσιεδάδ, η οποία πάντως έχει τρία ματς περισσότερα.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sevilla - Ποδόσφαιρο Real Sociedad - Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Sevilla ΙΣΠΑΝΙΑ Σ’ ένα ματς με εκρηκτικό ξεκίνημα η Σεβίλλη νίκησε με 3-2 την Σοσιεδάδ στο «Σάντσεζ Πιθχουάν» για την 18η αγωνιστική της La Liga. Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 17:05 Article hide updated date Off Article is longform Off