Bundesliga: Μεγάλες νίκες για Μάινζ και Βολφσμπουργκ (vids)

Bundesliga: Μεγάλες νίκες για Μάινζ και Βολφσμπουργκ (vids)dstroumbΣάβ, 01/23/2021 - 18:32

Περίπατος για την Άιντραχτ κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελτν, με την ομάδα της Φρανκφούρτης να επικρατεί με 5-1.

Το 0-1 ήρθε στο 25ο λεπτό με τον Αντρέ Σίλβα, το 0-2, δύο λεπτά μετά, με τον Φιλίπ Κίστιτς. Ο σκόρερ του 1-0 έκανε και το 3-0 στο 33ο λεπτό για να μειώσουν οι γηπεδούχοι με τον Σέρχιο Κόρντοβα στο 38ο λεπτό.
Το 4-1 ήρθε στο 51ο λεπτό με τον Γιοακίμ

Νίλσον για να κλείσει το σκορ στο 5-1 με σκόρερ τον Λούκ Γιόβιτς στο 85ο λεπτό.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Βόλφσμπουργκ με 1-0 εκτός έδρας επί της Μπάγερ Λεβερκούζεν.
Το γκολ των "Λύκων" το πέτυχε ο Μπολέ Μπακού στο 35ο λέπτό.

Μεγάλη νίκη της Μάινζ επί της Λειψίας με 3-2. Οι γπεδούχοι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ όμως όχι απλά ισοφάρισαν αλλά μπήκαν και οδηγοί στο σκορ που τους έδωσε στο τέλος και τη νίκη. Το 0-1 έγινε από τον Άνταμς στο 15ο λεπτό, το 1-1 ήρθε στο 24' με τον Μούσα Νιακατέ. Το 1-2 ήρθε στο 30ο λεπτό με τον Χάισλεμπεργκ και το 2-2 πάλι από τον Μούσα Νιακατέ στο 35'.
Το γκολ νίκη για την Μάινζ ήρθε στο 50ο λεπτό με σκόρερ τον Λεάντρο Μπαρέιρο.

Νίκη με 2-1 για την Άουγκσμπουργκ επί της Ουνιόν,το 1-0 με τον Νιντερλέχνερ στο 17', το 1-1 στο 25' με τον Ίνγβαρλσεν και το 2-1 στο 47' με τον Νίντερλέχνερ και πάλι.

Με 2-1 επικράτησε και η Φράιμπουργκ της Στουτγκάρδης. Το 0-1 ήρθε στο 7' με τον Φουντού, στο 14' το 1-1 με τον Ντεμίροβιτς και το 2-1 στο 37ο λεπτό με τον Γεόνγκ.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off dstroumb Off Off ΓΕΡΜΑΝΙΑ Δείτε όσα έγινε στην 18η αγωνιστική του Γερμανικού Πρωταθλήματος. Article publish on Σάβ, 01/23/2021 - 18:32 Article hide updated date Off Article is longform Off