8ος όμιλος: Μοιρασιά για Σλοβακία και Μάλτα (Video)

8ος όμιλος: Μοιρασιά για Σλοβακία και Μάλτα (Video)astiliadΣάβ, 03/27/2021 - 23:40

Η Μάλτα αν και προηγήθηκε με 2-0 απέτυχε να πάρει την πρώτη νίκη της μετά το 2013 σε προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η Μάλτα μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο παιχννίδι με αντίπαλο τη Σλοβακία και πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 16ο λεπτό με γκολ

του Γκαμπιν. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαταριάνο διαμόρφωσε το 2-0. Οι ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο μέρος με ίδιο αριθμό τελικών προσπαθειών (4), όμως οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα.
Οι Σλοβάκοι βρήκαν ρυθμό έγιναν επιθετικότεροι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Πρώτα με τον Στρέλεκ στο 49' και στη συνέχεια με γκολ του Σκρίνιαρ στο 53' για το 2-2.

Η Μάλτα είχε χάσει στην πρεμιέρα από τη Ρωσία με 3-1 ενώ η Σλοβακία είχε πάρει έναν βαθμό από την ισοπαλία της με την Κύπρο

Σλοβακία: Κούτσιακ, Κοστσέλνικ, Ωάλιεντ, Σκρίνιαρ, Χάνκο, Χροσόβσκι, Σουσλόβ, Κούτσκα, Γκρεγκους, Μακ, Ντουρίς.

Μάλτα: Μπονέλο, Σό, Πεπέ, Μποργκ, Καμεντζουλί, Τεούμα, Γκιλανιέρ, Εμπόνγκ, Γκαμπίν, Εμπόνγκ, Σαταριάνο.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - FIFA World Cup - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Σλοβακία και Μάλτα πήραν από έναν βαθμό στην 2η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου με ισοπαλία 2-2. Article publish on Σάβ, 03/27/2021 - 23:40 Article hide updated date Off Article is longform Off