11:48 14/1/2021 - Πηγή: Newsmag

Newsmag

Ο πρωταθλητής της ιστιοπλοΐας εδώ και σχεδόν δύο μήνες πάλευε με τον κορωνοϊό, αλλά τελικά δεν κέρδισε τη μάχη. Μέχρι και τον Οκτώβριο, έπαιρνε κανονικά μέρος σε αγώνες ανοικτής θαλάσσης και δεν είχε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα υγείας. Ο Λεωνίδας Πελεκανάκης μαζί με τον Δημήτρη Δεληγιάννη και τον Τάσο Μπουντούρη είχαν αναδειχθεί παγκόσμιοι πρωταθλητές στο Soling to 1993. Το 1984, πήρε μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες μαζί με τον Ηλία Χατζηπαυλή και κατέκτησαν την 6η θέση στην κατηγορία των Star στη διοργάνωση […]

The post Έχασε τη μάχη με τον κορωνοϊό ο Ολυμπιονίκης στην ιστιοπλοΐα Λεωνίδας Πελεκανάκης – magdasnews.gr appeared first on Newsmag.

Έχασε, Ολυμπιονίκης, ΐα Λεωνίδας Πελεκανάκης –,echase, olybionikis, ΐa leonidas pelekanakis –