Πήρε το ντέρμπι η Παναχαϊκή!

18:56 5/4/2018 - Πηγή: Dete
Η 25η αγωνιστική της Football League ολοκληρώθηκε με το μεγάλο ντέρμπι της Αχαΐας στο Αίγιο να ξεχωρίζει. Οι "κοκκινόμαυροι" επικράτησαν με σκορ 2-1. Η Παναχαϊκή "έκανε την δουλειά" στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ελευθεριάδη(6') και Αργυρόπουλου(40'). Με 50 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση. Οι γηπεδούχοι στον αντίποδα προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την Παναχαϊκή, πέρα από την εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Σταματή στο 88ο λεπτό. Συνθέσεις Παναιγιάλειος (Δημητρίου): Tσάπαλος, Ρέλλας (57' Κάναλς), Μηλιώτης, Γκούμας, Τζανουλίνος (46' Χαρίτος), Γαβριηλίδης, Αγιούποφ (72' Κόκκορης), Ζαφειράκης, Σκαρτσίλας, Σταματής, Βλάχος Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Αργυρόπουλος, Σωτηράκος (15' Πλέγας), Ελευθεριάδης, Κωνσταντακόπουλος, Πολυχρόνης, Λουμπαρδέας, […]