ΝΟΧ: Πρώτη ήττα για τη γυναικεία ομάδα πόλο στην Α2

Με νικητή τον ΟΦΗ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα πόλο της Α2 γυναικών απέναντι στον Ναυτικό Ομιλο Χανίων.

Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη κατάφερε να επιβληθεί με 11-7 στο παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στο κολυμβητήριο Ηρακλείου. Μια νίκη, που δημιουργεί ουσιαστικά τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή, με την ομάδα της Ηλιούπολης να έχει επίσης 6 βαθμούς.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων παρουσίασε αγωνιστικά δύο πρόσωπα, ένα

καλό στο πρώτο ημίχρονο και ένα άσχημο στο δεύτερο, καθώς το προβάδισμα που είχε μετά το τέλος της δεύτερης περιόδου με 6-4 εξανεμίστηκε από τον ΟΦΗ ο οποίος με επί μέρους σκορ 7-1 στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

Καραβού για τον ΟΦΗ και Φουράκη για τον ΝΟ Χανίων ήταν οι πρώτες σκόρερ της αναμέτρησης, σημειώνοντας από τρία γκολ.

Διαιτητές: Μοίραλης – Δασκαλάκης

Οκτάλεπτα: 3-2, 1-4, 4-1, 3-0

ΟΦΗ (Κώστας Φιτσανάκης): Πράπα, Συργιανόγλου 2, Κώστογλου, Παντέρη, Παλληκαράκη 2, Μανουσάκη 1, Μπραγουδάκη 1, Καρατζά, Αποστόλου, Κανάκη, Καραβού 3, Χρυσοβέργη, Γιάγα, Ζαφειράκη 2, Γιανναδάκη.

ΝΟ Χανίων (Γιώργος Κατσουλάκης): Μυλωνάκη, Κουκουράκη, Καραβάνου, Φουράκη 3, Κουνδουράκη Αικ. 1, Σαραβελάκη 1, Ζαχαράκη, Σκουμπάκη, Χατζάκη, Μπαλωμενάκη 2, Περδικάκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Τρουλάκη, Κουνδουράκη Αγ.

Ρεπό: ΓΣ Περιστερίου

The post ΝΟΧ: Πρώτη ήττα για τη γυναικεία ομάδα πόλο στην Α2 appeared first on zarpanews.gr.