Τεσσάρα με χατ-τρικ του Αζάρ η Τσέλσι και "5 στα 5" πριν την Τούμπα

Με χατ τρικ του Εντέν Αζάρ, η Τσέλσι νίκησε με 4-1 την Κάρντιφ και έκανε το "πέντε στα πέντε" πιάνοντας τη Λίβερπουλ ξανά στην κορυφή της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σουλεϊμάν Μπαμπά στο 16ο λεπτό, ωστόσο στη συνέχεια το "Στάμφορντ Μπριτζ"... κατηφόρισε υπέρ των γηπεδούχων.

Μετά

από δύο ασίστ και δύο γκολ στα προηγούμενα τέσσερα παιχνίδια, ο Αζάρ βρέθηκε σε εκπληκτική μέρα και ισοφάρισε στο 37ο λεπτό μετά από πάσα του Ολιβιέ Ζιρού. Οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν ξανά πριν από το τέλος του 1ου ημιχρόνου, με το ίδιο αποτέλεσμα και την Τσέλσι να κάνει την ανατροπή.

Στο 2ο ημίχρονο ο Αζάρ ευστόχησε σε πέναλτι για να αυξήσει το προβάδισμα σε 3-1, ενώ με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Μπαμπά, ο Γουίλιαν αύξησε κι άλλο τον δείκτη του σκορ διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Οι "μπλε" του Λονδίνου έρχονται έτσι φουριόζοι στην Τούμπα, για τον αγώνα της Πέμπτης (20/9) στο πλαίσιο της πρεμιέρας του Europa League.