Τα στιγμιότυπα του ματς-"θρίλερ" Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 3-2 (VIDEO)

Δείτε σε βίντεο τα στιγμιότυπα της συναρπαστικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, που είχε "δραματικό" φινάλε και βρήκε νικητές τους Αρκάδες με σκορ 3-2.

Ανακάλυψε τις νέες αφίξεις στα PAOK FC Official Store και store.paokfc.gr

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18΄ με γκολ

του Κυριακόπουλου, ο Κάμπος ισοφάρισε στο 37΄ και ο Τόνσο έδωσε ξανά προβάδισμα στον Αστέρα στο 53΄.

Στο 78΄ ακυρώθηκε γκολ του ΠΑΟΚ ως οφσάιντ (ήταν εκτεθειμένος ο Μαουρίσιο που προσπάθησε να πάρει πρώτος την κεφαλιά, πριν σκοράρει ο Βαρέλα που καλυπτόταν), με τους "ασπρόμαυρους" διαμαρτύρονται.

Στα 7 λεπτά των καθυστερήσεων έγιναν απίθανα πράγματα. Στο 90΄+5΄ ο Πρίγιοβιτς κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ιγκλέσιας και το εκτέλεσε ο ίδιος νικώντας τον Αθανασιάδη παρότι έπεσε στην σωστή γωνία. Ωστόσο, το ματς δεν τελείωσε εκεί. Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Αστέρας πήρε την μπάλα μετά από λάθος πάσα του Μάτος και βγήκε με τρεις παίκτες έναντι ενός του ΠΑΟΚ στην κόντρα. Ο Ιγκλέσιας σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Βαρέλα και ο Πασχαλάκης δεν μπόρεσε να αποκρούσει με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το τελικό 3-2.