Στα ημιτελικά του κυπέλλου η ΑΕΚ με τεσσάρα στον Παναιτωλικό

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με το ευρύ 4-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ, στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των "8" του θεσμού.

Υπενθυμίζεται πως ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων στο Αγρίνιο είχε λήξει ισόπαλος με σκορ 1-1.

Το σκορ για την ΑΕΚ στην αποψινή αναμέτρηση άνοιξε ο Νέλσον Ολιβέιρα μόλις στο 7'

Στο

36' ο Κρίστιτσιτς έδωσε "αέρα" δύο τερμάτων στην ομάδα του με το 2-0 να είναι το σκορ του α΄ημιχρόνου.

Στο 78 ο Αλμπάνης έγραψε το 3-0 και 10 λεπτά αργότερα ο Λιβάγια με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στους "4" του Κυπέλλου Ελλάδος έχουν ήδη προκριθεί ΠΑΟΚ, Άρης και Ολυμπιακός.

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Μπακάκης, Βράνιες, Σβάρνας, Λόπες, Κρίστισιτς, Σιμόες, Μάνταλος (71’ Σιμάνσκι), Αραούχο (79’ Οικονόμου), Ολιβέιρα (60’ Αλμπάνης), Λιβάγια.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σίεστεντ, Μαρσιάλ, Μάλης, Γκαρσία, Τσιγγάρας, Ταχάρ (72’ Άλβαρες), Μιμίτο, Φονσέκα, Φυτόπουλος (63’ Ρόσα), Μπαΐροβιτς (68’ Μουνιέ).