Σκορ πρόκρισης από το ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ κόντρα στην Παναχαϊκή

Με δύο γκολ των Βραζιλιάνων Μάτος και Ζαμπά, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-0 της Παναχαϊκής στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα ρεβάνς για τους "16" του Κυπέλλου στην Τούμπα.

Εκπτώσεις έως -70% στα PAOK FC Official Stores! Προλαβαίνεις;

Ο Μάτος άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μπίσεσβαρ, ενώ ο Ζαμπά σκόραρε στο 37΄ μετά από υπέροχο κατέβασμα του Ακπόμ μέσα στην περιοχή και ασίστ που έβγαλε τον Βραζιλιάνο σε τετ α τετ.

Στο πρώτο ματς στην Πάτρα ο Δικέφαλος είχε ηττηθεί με σκορ 2-1, όμως με το προβάδισμα δύο τερμάτων που έχει ήδη από το ημίχρονο απόψε, παίρνει το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Βέβαια, η Παναχαϊκή με ένα γκολ στο δεύτερο μέρος μπορεί να φέρει σκορ παράτασης στο παιχνίδι, όμως οι ασπρόμαυροι κυριαρχούν άνετα από το πρώτο 45λεπτο και δεν δείχνουν ότι θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα για την πρόκριση.