Νέα πεντάρα για τον Ηρακλή που "σφράγισε" την άνοδο με "14 στα 14"

Ασταμάτητος ο Ηρακλής, επικράτησε με 5-1 της ομάδας του Αγίου Γεωργιου Κρήνης και συνέχισε το εντυπωσιακό σερί του με τις διαδοχικές νίκες. Μάλιστα, έχοντας φτάσει τις 14 σε ισάριθμα παιχνίδια στο τοπικό πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣΜ, εξασφάλισε την άνοδο στην Β΄ ερασιτεχνική κατηγορία.

Οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό του ματς, με γκολ του Πέτρου Κανακούδη. Οι φιλοξενύμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 9’ σε 1-1 με τέρμα του Τσιάμη. Ωστόσο ο Περπερίδης κατάφερε στο 29’ να σημειώσει το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το 3-1 έγινε από τον Αποστόλου και στην συνέχεια ο Γουγουσάκης στο 78’ και ο Ιωαννίδης στο 87’ διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Γόμος(Γιούδας), Γουγουσάκης, Δήμτσιος(Αναστασιάδης), Ηρακλής, Μακρής(Τσακιρίδης),Κανακούδης, Βλαχούδης, Καλπουτζίδης(Ιωαννίδης),Τζιούτζιος, Αποστόλου,Περπερίδης.