Μία "ανάσα" από τον τίτλο η Κ19 του ΠΑΟΚ που νίκησε τον Ατρόμητο (VIDEO)

Η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 του Ατρομήτου και βρίσκεται ένα... βήμα μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Μόνο στα PAOK FC Official Stores διαθέσιμη η Team Line 18/19 !

Μάλιστα, για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία αυτή ήταν η 21η νίκη σε 22 ματς.

Ο Δικέφαλος παρατάχθηκε με αρκετές

αλλαγές λόγω των αγωνιστικών υποχρεώσεων με τις εθνικές ομάδες τις προηγούμενες μέρες, ωστόσο κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον ΠΑΟΚ στο 6ο λεπτό, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Ταλιχμανίδη σε εντυπωσιακή επέμβαση μετά από τετ α τετ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ήρθε η απάντηση του Δικεφάλου, με τον Πανίδη να ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ.

Στο 19ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με ενα μονοκόμματο σουτ διπλασίασε τόσο τα προσωπικά του τέρματα, όσο και της ομάδας.

Στο δεύτερο μέρος, ο νεαρός πορτιέρε του ΠΑΟΚ έκανε ακόμα μία εξαιρετική επέμβαση, ενώ στη συνέχεια οι "ασπρόμαυροι" είχαν την κατοχή και τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Ο Τζοβάρας έκανε το 3-0 στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις καθυστερήσεις του αγώνα.