Ήττα για τον Άρη από τον Προμηθέα στην Πάτρα

Την τέταρτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα υπέστη ο Άρης, χάνοντας με 71-61 από τον Προμηθέα στην Πάτρα για την 9η αγωνιστική της Basket League.

Οι "κιτρινόμαυροι" συνέχισαν έτσι την πολύ κακή πορεία τους στη φετινή Α1, παραμένοντας χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα, με μόλις 2 νίκες και 7 ήττες

σε 9 παιχνίδια.

Οι Πατρινοί επέβαλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου να... καταρρέει στην τρίτη περίοδο δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να χτίσουν διαφορά ασφαλείας που διατήρησαν ως το φινάλε.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 30-25, 51-31, 71-61

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 30-25, 51-31, 71-61.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Γκίκας 5 (1), Τσαϊρέλης, Μέιερ 12 (1), Λίποβι 8 (2), Μπράουν 14 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Σαλούστρος 7 (6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα), Γερομιχαλός 2, Χολ 12 (1), Σανδραμάνης, Ελις 8, Παρκς 3.

ΑΡΗΣ (Αγγέλου): Μποχωρίδης 11 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ), ΜακΓκι 8 (2/10 βολές, 9 ριμπάουντ), Μπελ 9 (1), Χάρις 11 (3 τρίποντα, 3 κλεψίματα), Νταλό 3, Σλαφτσάκης 2, Βεργίνης 1, Φλιώνης 9 (3), Τζόουνς 7 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Κάιζερ, Αγγέλου.