Ισόπαλος με την ΑΕΛ στο πρώτο φετινός ματς στο Βικελίδης ο Άρης

Ίσοπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Άρης και ΑΕΛ στο Κλέανθης Βικελίδης με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο και να μοιράζονται τις εντυπώσεις, μπροστά σε 15.000 φίλους των “κιτρίνων”, οι οποίοι είδαν για πρώτη φορά την ομάδα τους από κοντά.

Η ομάδα του Πάκο Ερέρα προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ναζλίδη στο 42΄, ενώ η ομάδα της Λάρισας ισοφάρισε στην επανάληψη με τον Σαχίτι.

Επόμενο παιχνίδι για τους «κίτρινους» το Σάββατο (11/8) με την Ξάνθη στα Πηγάδια, ενώ ακολουθούν και τα ματς με ΠΑΣ Γιάννινα στις 18 Αυγούστου στο Βικελίδης και μία μέρα μετά στο Πανθεσσαλικό με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου.

Άρης: Κουέστα, Τζανακάκης, Βέλεθ, Δεληζήσης, Μπάσα, Ναζλίδης, Κολάσο, Γκαρσία, Ματίγια, Βαλεριάνος, Γιουνές

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Σαχίτι, Γκόλιας, Μόρας, Χούμπτσεφ, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Κούνιτς, Πίτι, Νούνιτς