Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Λαμία 1-0

Με γκολ του Πέντρο Ενρίκε από το 35ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 της Λαμίας στο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Τούμπα.

Μόνο στα PAOK FC Official Stores διαθέσιμη η Team Line 18/19 !

Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Σαράνοφ, παίρνοντας

πάσα από τον συμπατριώτη του, Μάτος, ενώ οι παίκτες των φιλοξενούμενων διαμαρτύρονταν έντονα επειδή ο Μπαράλες ήταν πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο.

Συγκεκριμένα, ο επιθετικός της Λαμίας έμεινε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Σάκχοφ δίχως να υπάρχει φάουλ και οι παίκτες του Δικεφάλου συνέχισαν κανονικά το παιχνίδι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μάτος πάσαρε στον Ενρίκε στην περιοχή κι εκείνος σούταρε για το 1-0, με τους παίκτες της Λαμίας να φωνάζουν σε διαιτητή και "ασπρόμαυρους".

Πέρα από το γκολ, το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο, με τη Λαμία να στέκεται καλά στην Τούμπα έχοντας και δύο-τρεις καλές στιγμές, ενώ ο ΠΑΟΚ απείλησε επίσης σε δύο περιπτώσεις με κεφαλιά του Βαρέλα και σουτ του Ενρίκε.