Ημίχρονο: Απόλλων Σμύρνης-Άρης 1-1

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του Άρη με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, που είναι η τελευταία της 10ης αγωνιστικής της Super League.

Οι "κιτρινόμαυροι" άνοιξαν το σκορ με γκολ... από τα αποδυτήρια, καθώς ο Ματέο Γκαρσία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μόλις στο 19ο δευτερόλεπτο πετυχαίνοντας το πίο γρήγορο γκολ του φετινού πρωταθλήματος.

Ωστόσο, παρότι είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους και δημιούργησαν κι άλλες φάσεις για γκολ, δέχτηκαν πίεση στα τελευταία λεπτά και ισοφαρίστηκαν με γκολ στο φινάλε.

Στο 45o λεπτό ο Σικαμπάλα εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Κύργιας έπιασε αφύλαχτος την κεφαλιά, έπεσε και έδιωξε ο Κουέστα. Η μπάλα όμως πήγε στον Τριάδη, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα από κοντά για το 1-1.