Εξάρα ο Ηρακλής στην πρεμιέρα

Ο Ηρακλής ξεκίνησε με εμφατική νίκη στο τοπικό πρωτάθλημα της Γ΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ, επικρατώντας του Κεραυνού Μονοπήγαδου με 6-0 στο βοηθητικό γήπεδο του Καυτανζογλείου, όπου έδωσαν δυναμικό "παρών" αρκετοί οπαδοί του Γηραιού.

Ο Τάι άνοιξε με πέναλτι στο 6ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0, δίνοντας από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων.

Στο 32ο λεπτό ο νεαρός Περπερίδης με πλασέ από κοντινή απόσταση έκανε

το 3-0, ενώ ο Μαστροσάββας στο 39' μπλόκαρε πέναλτι του Αποστόλου, με το πρώτο ημίχρονο να μένει στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αποστόλου πήρε το... αίμα του πίσω, κάνοντας το 4-0 στο 58' και στο 76' ο Καρακώστας πρόσθεσε το όνομα του στην λίστα των σκόρερ, πετυχαίνοντας το 5-0.

Το τελικό 6-0 υπέρ του Ηρακλή, διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης από τον Περπερίδη ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Οι ενδεκάδες:

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γόμος, Βλαχούδης, Καρακάσης, Καρακώστας Κανακούδης, Αποστόλου, Μάντικας, Τσακιρίδης, Περόνε, Τάι, Περπερίδης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ: Μαστροσάββας, Παναγιωτίδης, Κιρμανίδης Α, Σαρόγλου, Μπέτσιας, Κιρμανιδης Α, Χατζησταμάτης, Βασιλικός, Μπρέστας, Μπότσαρης, Γουρός