Εντυπωσιακός ο Άρης κόντρα στην Κύμη: 26-2 στην πρώτη περίοδο και 49-18 στο ημίχρονο

Ο Άρης ήταν σαρωτικός στο ξεκίνημα του αγώνα με την Κύμη στο "Nick Galis Hall" και σε συνδυασμό με την αστοχία των φιλοξενούμενων προηγήθηκε με το εντυπωσιακό σκορ 26-2 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Ο Άρης σημείωσε το πρώτο καλάθι του αγώνα με τον Λάκι Τζόουνς, με τον Τζεκουάν να ισοφαρίζει σε 2-2 με 8 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα να μένουν για το τέλος της πρώτης περιόδου και έκτοτε ακολούθησε ένα

σερί 24-0 της ομάδας του κόουτς Καστρίτη (!) που έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 26-2!

Για την ιστορία, η Κύμη είχε στο πρώτο δεκάλεπτο 1/8 δίποντα, 0/4 τρίποντα και δεν εκτέλεσε καμία βολή!

Την ίδια στιγμή. ο Άρης είχε 7/14 δίποντα, 3/7 τρίποντα και 3/4 βολές.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Κύμη σκόραρε 16 πόντους, όμως ο Άρης εξακολουθούσε να είναι εκπληκτικός στην επίθεση και με επιμέρους σκορ 23-16, το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 49-18 υπέρ των "κιτρινόμαυρων".