Εντός έδρας ήττα για τον Άρη από το Περιστέρι

Εντός έδρας ήττα με σκορ 68-62 γνώρισε πριν από λίγο ο Άρης από το Περιστέρι για την έκτη αγωνιστική της Betshop Basket League.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα για τον Άρη στο φετινό πρωτάθλημα.

Παρά το δυναμικό ξεκίνημα του Άρη στην αναμέτρηση (10-0 στα πρώτα λεπτά), η συνέχεια δεν

ήταν ανάλογη και ήδη από το πρώτο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ με διαφορά οκτώ πόντων (30-38).

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Πεδουλάκη εκμεταλλεύτηκαν το επιθετικό πρόβλημα του Άρη και απέκτησαν διαφορά 15 πόντων (39-54 στο 27ο).

Ο Άρης έβαλε ένταση στην άμυνά του στην τελευταία περίοδο, βρήκε τις λύσεις έξω από τα 6.75 με τους Χάρις, Τζόουνς και μείωσε σε 55-61 αλλά και σε 60-61, τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Εκεί μίλησε και πάλι ο Χάροου. Ο Αμερικανός σημείωσε πέντε διαδοχικούς πόντους για το 60-66 (38:30) του Περιστερίου.

Ο Άρης δεν είχε τρόπο απάντησης, ο Αμερικανός των φιλοξενούμενων έδωσε ακόμη δύο πόντους (60-68) κι εκεί τελείωσαν όλα.