Διπλό του Παναθηναϊκού στην Ξάνθη - Ισοπαλία στο Πανιώνιος - ΟΦΗ

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο οι δύο από τις τρεις σημερινές αναμετρήσεις για την πρώτη αγωνιστική της Super League.

Στα Πηγάδια, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό διπλό απέναντι στην Ξάνθη, επικρατώντας της γηπεδούχου ομάδας με σκορ 1-0.

Το γκολ για

το "τριφύλλι" πέτυχε στο 69ο λεπτό με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή ο Μπουζούκης.

Με τη νίκη αυτή οι "πράσινοι" κατάφεραν την απόσβεση τριών βαθμών από τους έξι που του είχαν αφαιρεθεί από τη βαθμολογία πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στην αναμέτρησης της Νέας Σμύρνης δεν υπήρξε νικητής, αφού Πανιώνιος και ΟΦΗ έμειναν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με σκόρερ τον Μασούρα, ωστόσο η ομάδα του Ηρακλείου σε διάστημα τριών λεπτών πέτυχε 2 γκολ με "δράστη" τον Χουάν Άνχελ Νέιρα και πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στο 44ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του 21χρονου κεντρικού αμυντικού Δημήτρη Σταυρόπουλου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Στρνταν Σπιριντόνοβιτς