Αντίδραση ΠΑΟΚ με απολαυστικό Μίσιτς και τριάρα πρόκρισης στον ΟΦΗ

Ο ΠΑΟΚ άφησε πίσω του την ήττα από τον Άρη και έδειξε άμεση αντίδραση με επιβλητική εμφάνιση στο "Γεντί Κουλέ", όπου νίκησε εμφατικά με 0-3 τον ΟΦΗ και ουσιαστικά "καθάρισε" την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

PAOK TV ΣΥΝΔΡΟΜΗ 2019-20 με 6,99€/μήνα!

Απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Μίσιτς που είχε εκπληκτική απόδοση και

δημιούργησε και τα τρία γκολ της ομάδας βγάζοντας τρεις υπέροχες ασίστ με πάσες ακριβείας.

Ο Λημνιός άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με κοντινό πλασέ, ο Μπίσεσβαρ ανέβασει τον δείκτη του σκορ στο 32΄εκτελώντας και πάλι μέσα από την περιοχή, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 63ο λεπτό το Άκπομ με ωραίο διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον τρίτη ιδανική ασίστ του Κροάτη χαφ.

Ο ΠΑΟΚ έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ την επόμενη εβδομάδα ακολουθεί η ρεβάνς της Τούμπας (15/1 15:00).

Συνθέσεις:

ΟΦΗ: Γουάλει, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Νέιρα (Νοικοκυράκης 82′), Στάικος, Σεμέδο, Τσιλιανίδης, Βαζ (Μεγιάδο 60′), Μάνος (Φιγκεϊρέδο 60′).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Γιαννούλης Ίνγκασον (Μιχάι 73′), Βαρέλα, Ροντρίγκο, Εσίτι, Μαουρίσιο (Λάμπρου 67′), Μπίσεσβαρ, Λημνιός (Βιεϊρίνια 72′), Άκπομ.