ΑΕΚ-Άρης: Με καθυστέρηση μισής ώρας ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο- Κλειδώθηκαν στα αποδυτήρια οι διαιτητές! (VIDEO)

Με τριάντα λεπτά καθυστέρηση (20:00 αντί για 19:30) άρχισε το δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού Κυπέλλου ανάμεσα σε ΑΕΚ και Άρη στο ΟΑΚΑ.

Αυτό διότι οι Πορτογάλοι διαιτητές παρέμειναν κλειδωμένοι στα αποδυτήρια!

Ο Πορτογάλος ρέφερι, Ντίας και οι συμπατριώτες του βοηθοί, Ρουί Λισίνιο, Πάουλο Σοάρες, δεν βγήκαν έγκαιρα στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, επειδή υπήρξε ένταση στο χώρο των αποδυτηρίων.

Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδόθηκαν,

αιτία ήταν τα έντονα παράπονα των ανθρώπων της ΑΕΚ για την διαιτησία του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα για το πέναλτι που δόθηκε στον Άρη. Βέβαια, η φάση ελέγχθηκε στο VAR και φάνηκε πως υπήρχε παράβαση.

Ωστόσο, οι ιθύνοντες των γηπεδούχων φέρεται ότι διαμαρτυρήθηκαν έντονα με συνέπεια να κλειδωθούν στα αποδυτήρια οι διαιτητές και να καθυστερήσει για περίπου μισή ώρα η έναρξη του β΄ ημιχρόνου.