Γκολάρα ο Χολέμπας, εξαιρετικός ο Sokratis στις νίκες των Γουότφορντ και Άρσεναλ (εικόνες – video)

Με το νικητήριο γκολ της Γουότφορντ επί της Κρίσταλ Πάλας, συνδύασε ο Χοσέ Χολέμπας την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε για ακόμη μία φορά στα αγγλικά γήπεδα. Ο διεθνής αμυντικός, διαμόρφωσε το Σάββατο (25/8) στο 71ο λεπτό το τελικό 2-1, δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του να παραμείνει στην κορυφή και χωρίς βαθμολογική απώλεια, μετά την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής.

Παράλληλα, εξαιρετική εμφάνιση

πραγματοποίησε και ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος που εξελίσσεται σε ηγέτη για την άμυνα της Αρσεναλ.

Η παρουσία των Ελλήνων παικτών στα γήπεδα της Ευρώπης, το περασμένο Σαββατοκύριακο, έχει ως εξής:

ΑΓΓΛΙΑ

Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Αρσεναλ): Βασικός (90 λεπτά) με εξαιρετική απόδοση στην εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Γουέστ Χαμ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Εκτός αποστολής.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός (90 λεπτά) και σκόρερ (71′) του νικητήριου γκολ στο εντός έδρας 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.